info@stehovanistroju.com
+420 608 800 680

Stěhování těžkých strojů nemusí být noční můra

Není snadné přestěhovat továrnu plnou těžkých strojů či výrobních linek. Stroj vážící několik tun nelze jednoduše naložit na nákladní automobil, jak jsme zvyklí např. při stěhování domácností. Přesun těžkých strojů vyžaduje pokročilou technologii zvedání a vozidlo s dostatečnou nosností a nákladovým prostorem. Ať už plánujete přestěhovat jeden stroj nebo celý výrobní závod, nemůžete se obrátit na běžné stěhovací společnosti, které nemají technické zázemí ani odborné znalosti k provádění tak obtížné operace, jako je stěhování těžkých strojů.

Stroje a zařízení

Stroje a zařízení, jako jsou soustruhy, pece, lisy, kotle, CNC obráběcí stroje a podobně, vyžadují speciální manipulaci během přepravy, správné ustavení, ukotvení a mnoho dalšího. Také cílové místo je potřeba nejdříve „připravit“ pro budoucí instalaci stroje, protože ten musí být zpravidla v absolutní rovině a na pevném povrchu. Musí být také v dosahu připojení k energiím, provozním kapalinám, ventilaci atd. Těžké stroje vážící několik tun jsou navíc velmi citlivá zařízení, která se mohou během přepravy rozladit. Jakmile je předmět stěhování na cílovém místě a umístěn na připraveném místě, nastává další fáze – připojení zařízení a jeho nastavení.

Pokud také plánujete stěhovat těžké stroje či výrobní linku a přemýšlíte, komu tento úkol svěřit, obraťte se s důvěrou na nás, jednoho z evropských lídrů v oblasti stěhování a přepravy těžkých strojů. Naší výhodou je komplexnost služeb – řešíme za vás všechny problémy spojené se stěhováním. Vy rozhodujete pouze o tom, co a kam chcete přesunout.

Leave a Comment

Nezávazná poptávka

Kontaktujte nás a zjistěte, jak můžeme pomoci i Vám!